Tygři Praha spolupracují s NH Ostrava

Tygři Praha budou hrát v následující sezoně mládežnickou euroligu EYBL CE

V následující sezoně 2017/2018 se hráči Tygrů v kategorii U14, U15 a U16 zapojí do nejprestižnější evropské mládežnické soutěže EYBL (European youth basketball league). Do projektu vstupujeme jako partner našeho  přátelského  klubu NH Ostrava, který se Eyblu účastnil již v minulém roce. Společně budeme reprezentovat ČR po názvem BK NH Tigers Ostrava. Soutěž se týká kluků 2002,2003 a 2004.

V každé kategorii odehraje složený tým dva turnaje, jeden na podzim 2017 a druhý v lednu 2018. V případě úspěchu na těchto turnajích je možnost postupu do finálové skupiny, eventuálně na tkzv. superfinále. Musíme ovšem podotknout, že i jakékoliv vítězství ve skupině pro nás bude velkým úspěchem, protože soupeřem nám budou nejlepší týmy z věhlasných evropských klubů.

Cílem je poměřit basketbalové síly s nejsilnějšími a nejkvalitnějšími týmy z Evropy, ukázat hráčům na čem pracovat. Jeden z cílů v tomto projektu je vytvořit co možná největší hráčskou konkurenci, z níž se přirozeně vyrýsují ti nejlepší, rozhodli jsme se do projektu jít společně s partnerským klubem NH Ostrava. Každý z našich hráčů, který se bude chtít této akce zúčastnit, musí dokázat, že patří mezi nejlepší. Jak? Poctivým tréninkem, obětavostí, kamarádstvím, přidáváním si navíc, přístupem a hráčskými výsledky. Závěrečné nominace na každý turnaj budou dělat trenéři kategorií po vzájemné konzultaci, v průběhu sezony se tedy může nominace měnit. Každého turnaje se z Tygrů zúčastní ve své věkové kategorii přibližně 5 hráčů.

Přípravou na turnaje bude společný turnaj a trénink v Ostravě v termínu 7-10.9. Do Ostravy pojedou všichni kluci  2002, všichni kluci 2003 a 12 hráčů 2004. Ti budou mít příležitost v době společného tréninku a společně odehraného turnaje získat místo v nominaci na první turnaje, které se odehrají na konci září.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *