Turnaj Ostrava Cup – slušnou přípravou na EYBL

Naše EYBL týmy již mají své první medaile!

Ve dnech 8. – 10. 9. se uskutečnil vůbec první kvalifikační turnaj pro naše EYBL týmy U14, U15, U16. Tomuto turnaji však předcházel kvalifikační tréninkový den, kde se všichni kluci snažili předvést to nejlepší, co v nich bylo. Šikovných borců ovšem bylo tak mnoho, že pouze jeden den hlavním trenérům v rozhodnutí zdaleka nestačil, hráči se tedy střídali v jednotlivých rolích a týmech i v průběhu samotného turnaje tak, aby byli všichni vytíženi co nejvíce.
A jak celý turnaj z pohledu EYBL týmů dopadl?

U16 EYBL – Jelikož kluci hráli kategorii U17, poprat se proti ligovým a extraligovým týmům bylo velice těžké. Nicméně této role se kluci zhostili velice dobře a postupně zlepšujícím výkonem kluci nakonec obsadili na turnaji 5. místo.

U15 EYBL – 1. místo – Ani v jednom z 5. zápasů nenašel náš výběr přemožitele a všechny celky porazil rozdílem třídy. Tedy velká gratulace k prvnímu zlatu! Míříme ale výš  

U14 EYBL – 3. místo – Po vyrovnané tabulce náš tým nakonec skončil na 3. místě. Všichni kluci bojovali, jak nejlépe dovedli a z trošku chaotického basketbalu na začátku, dokázali do konce turnaje vytvořit pod vedením hlavního trenéra Petra Tremla tým, který si zaslouží již za dva týdny bojovat o umístění v maďarské Šoproni.

Postupně budeme přidávat další fotky, videa, rozhovory atd. a to jak z turnaje, tak z kvalifikačního dne. Co se nominací na první výjezdy týče, momentálně jsou stále v práci trenérů, ale budou zveřejněny, co nejdříve.